Головна сторінка Стрічка RSS Напишіть нам Книга відгуків Четвер, 02.05.2024, 01:46
Молодків - портал нашого села!
Меню сайту
Остані оновлення
Останнє на форумі
Небо. Гарні фотки
Граємо в футбол
Набір команди сайту
Світлана Весна - Біографія і творчість
Оцініть діяльність влади нашого села
Школа... чи сумоємо ми?


Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 192
Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Кулінарія

Фігові рецепти

Інжир, фіга, смоква - все це назви одного й того ж дерева, одного й того ж плоду, відомого людству з часів перших людей у раю. Наразі відомо близько ста сортів інжиру. Всі вони мають потужну лікувальну й оздоровчу дію. Варто взяти це до уваги і виростити фрукт, скажімо, у себе на дачі. Садівник і виноградар Богдан Гаморак з Тлумача вже 25 років плекає інжир і набирається здоров'я.

Презентація екзота

На ярмарку саджанців, влаштованім минулої неділі клубом «Виноградарі Прикарпаття», маленькі деревця інжиру викликали велику цікавість. Франківці спочатку здивовано розглядали міцненькі пагони з оригінальним листям і зеленими кульками плодів. Потім дізнавалися, що це за екзоти та як доглядати за ними. І забирали саджанці. «Ці рослини цілком адаптовані до умов Прикарпаття, - відзначає Богдан Гаморак. - Діленки отримані від дорослих екземплярів, які виросли і плодоносять у Тлумачі».

Пан Богдан вирощує інжир з 1986-го року. За цей час на його дачі піднявся цілий фіговий сад. Є кущі, які проросли із зерняток. Є деревця із живців. Зерняткові проростки найбільш стійкі до вибриків прикарпатської погоди, зауважує садівник.

Ростуть триметрові фіги у відкритому ґрунті. Зимують надворі. Щоправда, потребують укриття від морозів. Господар прикриває стовбури дерев сухою травою, гілки закутує тканиною чи брезентом. «Інжир не хворіє, - розповідає він. - Навіть у морози не втрачає життєвої сили. Якщо гілки таки прихоплює холод, рослина все одно відновлюється - пускає нові гілки з бруньок біля кореня».

Фіги починають плодоносити на третій-четвертий рік життя. Відро плодів вагою 50-70 г можна зібрати з десятилітнього дерева. Їх заморожують, сушать, консервують, переробляють на варення і джеми. «Це справжня смакота, а ще - комора здоров'я», - каже пан Богдан. То що там, у тій комірчині?

Кава від кашлю

«Фігові листки використовують за призначенням», - жартує пан Богдан, натякаючи на те, як ними послуговувалися Адам і Єва. Жарти жартами, але і листя, і плоди інжиру є цінною лікарською сировиною. «Фіги використовує і традиційна, і народна медицина», - каже Богдан Гаморак. У першому випадку інжир є складовою ліків від тромбоемболії, тромбофлебіту, серцево-судинних недуг. В другому - самодостатнім лікувальним засобом. Як-от у рецептах відомого лікаря-травозная Наталії Земної (Зубицької). Керівник Спільноти природолікування та мережі аптек «Зелена планета» рекомендує передовсім їсти фіги.

Плоди інжиру, за словами пані Наталії, - джерело корисних речовин. Містять білки, природні цукри (фруктозу і глюкозу), каротин, вітаміни В6, РР і С, а також калій, кальцій, фосфор, магній і залізо, пектинові речовини, органічні кислоти (пантотенову і фолієву). Відтак фіги зміцнюють судини. Вони корисні для мозку: завдяки калію та вітаміну В6 покращують кровообіг та передачу нервових імпульсів. Ненасичені жирні кислоти, що містяться в плодах, знижують рівень холестерину в крові. Клітковина і пектини стимулюють роботу кишечника. Всього п'ять сушених фіг задовольняють добову потребу людини в клітковині. А дрібні горішки, які містяться всередині плоду, покращують перистальтику кишечника.

Свіжі плоди мають потогінну дію, виводять солі та токсини, тому інжир корисний хворим на артрит. Вода, в якій вимочують сушений інжир (так реанімують плоди), настільки насичена мінеральними речовинами, що її вживають натще як лікувально-профілактичний засіб при захворюваннях суглобів та кісток.

Оскільки заліза в інжирі більше, ніж у яблуках, його рекомендують при залізодефіцитній анемії. Через велику кількість фолієвої кислоти, фіги корисні майбутнім мамам. Якщо плоди інжиру висушити і розтовкти, отримаємо ароматний порошок - так звану інжирову каву. Його заварюють (по 2 чайні ложки на склянку води) і п'ють при бронхіті, запаленні легенів, астмі і стенокардії. Для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів - трахеїтів, ларингітів тощо - інжир варять у молоці за таким рецептом: 5-7 плодів сухого інжиру запарити 200 мл молока, півгодини настояти, розтерти. Приймати теплим по півсклянки два-три рази на день.

Молочко проти тромбів

Молочний сік недозрілого інжиру містить особливий фермент - фіцин. Він розщеплює білки тромбів - фібриноген і фібрин, тому вважають, що інжир сприяє розсмоктуванню кров'яних згустків, знижує згортання крові, допомагає при венозній недостатності. Молочком інжиру змащують мозолі або кондиломи. Десять сеансів, і вони зникають. А ще молочний сік інжиру жене пісок з нирок. Щоби добути молочний сік з фіги, треба від щойно зірваного незрілого інжиру відірвати плодоніжку і потиснути плід. Знімати плоди краще вранці або ввечері, коли в них більше соку.

В листі фіги також є молочний сік. З його допомогою зводять бородавки і сліди татуювання. Окрім того, листки інжиру містять ефірну олію і речовини, які мають антигрибкову й бактерицидну дію. Відвар із сухого листя інжиру п'ють при ентеритах і ентероколітах: 2 столові ложки заливають склянкою окропу, тримають на водяній бані 15 хвилин, вистуджують. Випивають у три прийоми впродовж доби.

Застосовують також зелені подрібнені листки фіги як припарки чи компреси при флюсах, наривах, фурункулах. З допомогою кремів та мазі на їх основі позбуваються екземи, лікують прояви псоріазу, запальні процеси шкіри. Проте, застерігає пані Зубицька, цими кремами не слід користуватися в сонячні дні перед виходом на вулицю, оскільки біологічно активні речовини рослини підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. До того ж, плоди інжиру та сік з його листя протипоказані хворим на подагру (через щавлеву кислоту), людям з гострими шлунково-кишковими захворюваннями (через велику кількість клітковини) і цукровим діабетом (через велику кількість цукру).

Категорія: Кулінарія | Додав: Rare_Fire (17.05.2011)
Переглядів: 1815 | Теги: тромб, Тлумач, лікування, кава, Гаморак, кашель, інжир, фіга, Вирощування | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Категорії розділу
Життя в селі [8]
Легенди розповідають [1]
Кулінарія [6]
Риболовля [1]
Спорт [3]
Пошук
Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Нові статті
Друзі сайту
КОМПІК ІФ - довідник Івано-Франківська. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ  Село Мшанець, що на Теребовлянщині  Храм Преображення господнє

Копіювання матеріалів тільки з дозволу адміністрації і з обов'язковим посиланням на сайт
© Copyright с.Молодків molodkiv.if.ua 2024
На сайті не міститься жодного файла. Всі матеріали які є на сайті знайдені в вільному доступі в мережі інтернет. Адміністрація сайну не несе відповідальності за пости користувачів. Якщо якась публікація порушує Ваші права напишіть нам.
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Рейтинг сайтів прикарпаття КОМПІК ІФ - інформація, технології, мультимедіа, веб. Розмістити оголошення, фірми, установи, сайти та інше. Івано-Франківськ